Prvý ročník výstavy Hurá do záhrady

Po minulé roky som veľa cestoval po Slovensku aj po Čechách a moja priateľka využívala moje cesty na to, aby ma vyslala do niektorého z dobrých záhradníctiev alebo sa sama so mnou zviezla na populárne české záhradkárske výstavy. Keď sa v slovenskom výstavnom kalendári objavila akcia s názvom „Hurá do záhrady Trenčín“, rozhodli sme sa zistiť, ako v tomto meste vedia usporiadať výstavu pre záhradkárov.Ako už názov akcie naznačuje, spoluorganizátorom je redakcia televízneho magazínu „Hurá do záhrady“. Pre väčšinu obyvateľov Slovenska je Trenčín trochu z ruky. No dá sa tam dostať nielen autom, ale aj autobusom a vlakom a výstavisko nie je od stanice ďaleko. A my, čo sme pricestovali autom, sme mali na prvom ročníku 1. septembra 2017 možnosť parkovať priamo v areáli, kúsok od expozície. Nemusím pripomínať, ako výhodné bolo môcť si kedykoľvek nakúpené sadenice či iné veci odniesť do auta a pokračovať v prehliadke expozícií s voľnými rukami.

Stánky na Hurá do záhrady 2017

Stánkov nebolo veľa, prakticky len na nádvorí a jedna hala, ale záhradkár tu našiel takmer všetko, čo potrebuje. Od sadeníc kvetov, ovocných aj okrasných kríkov, stromov. Vrátane tých exotickejších. Prútené výrobky, hnojivá a postreky, ale aj motorovú či elektrickú mechanizáciu a ručné náradie. A všelijaké doplnky.

Expozícia záhradnej techniky

Ale výstava bola bohatá aj na sprievodný program. Prednášky profesora Hričovského o ovocných stromoch a ich pestovaní, Pavla Chlouby o vanilke či pestovaní kvetín a ďalšie.

Hurá do záhrady

Sprievodný program Hurá do záhrady

Ja som si urobil svoj vlastný sprievodný program, mal som možnosť vyše hodiny debatovať s Andrejom Danekom z Nitry a náš rozhovor o ovocných drevinách napokon vyústil v dlhú návštevu u neho doma. Samozrejme, že sme si u neho aj nakúpili rastliny pre spestrenie ovocnej ponuky našej záhrady.

Andrej Danek pri svojich rastlinách

Z Trenčína sme nakoniec odchádzali plní dojmov, vedomostí aj s plným kufrom nášho kombíka. A s rozhodnutím, že budúci ročník výstavy Hurá do záhrady rozhodne nevynecháme. Záhradkárom sa do Trenčína rozhodne cestovať oplatí.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.