Rukavice pri práci

Či už pracujete v záhradke alebo trebárs umývate okná, vaše ruky dostávajú poriadne zabrať. Hlavne gazdinky o tom vedia svoje. Popraskaná suchá pokožka, dolámané nechty. To je najčastejší výsledok. A pritom sa tomu dá jednoducho zabrániť. Že ako? No predsa používaním ochranných rukavíc!


Nedávno som si pri pozeraní relácie „Hurá do záhrady“ všimla, že moderátor pracuje holými rukami. Suverénne nabral z vrecúška granulovaný kravský hnoj a ukazoval ho na kameru. No neviem. Hoci je to už vysušená hmota, predsa len je to hnoj.

granulované hnojivo Pritom v „Receptári“ na každú prácu so zeminou či hnojivom používajú ochranné rukavice. Určite to nie je pre parádu. Hlavne ľudia s citlivejšou pokožkou totiž môžu veľmi ľahko prísť k poraneniu alebo k nežiadúcej alergickej reakcii. Práve preto je použitie ochranných rukavíc v záhrade dôležité.

Aj ja používam pri práci rukavice. Nie, že by mi to bolo ktovieako príjemné, no zvykla som si. Prsty v nich síce nie sú tak citlivé, ale ide to. Jednorázové rukavice veľa nevydržia, no na pletie jemnej buriny sú ideálne. A na hrubšie práce používam aj hrubšie rukavice. Bavlnené a niekedy aj pletené.

Osvedčila sa mi aj ich kombinácia. Na spodok gumené a na ne ešte bavlnené. A ak nechcete mať dvoje, lebo však v lete by vám mohlo byť teplo, môžete si zaobstarať moderné. Sú z mäkkej tkaniny. Len prsty majú zosilnené nepremokavou úpravou. Ak si vyberiete správnu veľkosť, sadnú vám na ruku a nebudete ani vnímať, že ich máte.

fúrik Minule ma videl sused v záhrade. S rukavicou na pravej ruke. A hneď sa ma pýtal: „A nepotia sa vám v tom ruky? Lebo mne áno. Preto ich nepoužívam.“ No, čo som mu mala na to povedať? Že sa mi nepotia?

Veru potia. A čo! Je to len otázka priorít. Ako vraví môj priateľ. Možno sa mi ruky trochu zapotia, ale keď dám rukavice večer dolu, je to celkom iný pocit.

Žiadna hlina pod nechtami, žiadne prehnané umývanie, žiadne krémovanie. A moje ruky vyzerajú, ako keby som oddychovala celý deň.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.