S motorovým fúrikom je každá práca ľahká

Práca v záhrade je zaujímavá, krásna a často náročná. Čím väčšia záhrada, tým viacej nás bolia ruky a najmä chrbát. Nie len od motyky a hrablí, rýľa a lopaty, ale aj od fúrika, ktorým prevážame materiál po záhrade. Fúrik umožňuje previesť viacej zeminy, hnoja alebo substrátu, ako keby sme ho nosili vo vedrách, ale práca s ním môže byť náročná. Nie len starším ľuďom alebo ľuďom, ktorí majú problémy s chrbticou. Pre nich je tu teraz fúrik, z ktorého chrbát bolieť nebude nikoho.


Únava z priveľa práce či dokonca bolesti, ktoré počas práce v záhrade alebo po jej skončení pociťujeme, majú na nás veľmi negatívny vplyv. Jednak znižujú našu výkonnosť a obmedzujú našu pohyblivosť priamo pri práci. A súčasne nás oberajú o čas, ktorý musíme venovať oddychu, regenerácii a nemôžeme ho venovať ďalšej práci, rodine alebo iným koníčkom. Nehovoriac o tom, že často ľudia v takej situácii užívajú lieky. Tie stoja peniaze a môžu mať vedľajšie účinky. Preto každé riešenie, ktorého výsledkom je zníženie námahy a únavy či odstránenie bolestí, je vítané a veľmi užitočné.

motucko

Veľkou pomocou je, keď nemusíte fúrik tlačiť a ešte väčšou je to vtedy, ak máte záhradu v kopci. A úplne najväčšou pomocou je to, keď fúrik nemusíte ani tlačiť ani držať jeho hmotnosť vo svojich rukách. Keď sa nemusíte k fúriku zohýnať, aby ste ho zdvihli. Presne toto všetko nemusíte, keď si zaobstaráte, ako ja, fúrik s elektromotorom a baterkou. Keď si kúpite Motúčko a k nemu pomocný zadný podvozok.

Motúčko má silný motor v prednom kolese a akumulátor pod korbou. Ovláda sa pravou rukoväťou, po jej otočení sa fúrik pohne a jazdí rýchlosťou asi 4 km/h a zvládne až 120 kilo nákladu. Vozíme v ňom nie len stromy pri presádzaní, zeminu, slamu na mulčovanie ale aj sud s vodou na polievanie stromov. Vozíme v ňom betón pri stavbe plota aj drevnú štiepku na spevnenie dvora. Vozíme v ňom všetko a to som po operácii platničky.

motúčko

Na jedno nabitie zvládne Motúčko pracovať asi šesť hodín, nabíjam ho počas prestávok na oddych. Nemá problém vyjsť do kopca, pri jazde z kopca brzdí a dobíja akumulátor, ale má možnosť prepnúť na prevodovke voľnobežku a pri tlačení potom nekladie odpor. Pneumatika so šípovým vzorom nemá problém ani na mokrej tráve ani prekonať menší schodík. Zadné pomocné kolieska dovoľujú aj naložený fúrik šoférovať ľavou rukou a pracovať s ním potom môže aj človek s boľavým chrbátom.

S takýmto fúrikom je potom každá práca v záhrade ľahká a jednoduchá. Bez únavy a bez bolesti.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.