Kam za zdravými potravinami II.

Keď si chcem v našom meste kúpiť kvalitné potraviny, občas si pripadám ako z inej planéty. Predavačky sa tvária akoby som stále niečo vymýšľala a kto to má kde zháňať. Veď o tom nikdy nepočuli a nikto nič podobné nikdy nechcel. No proste úžasná ochota. Preto je určite pochopiteľné, že ak sa vyberieme niekde na výlet, urobím si nákup do zásoby. A v niektorých obchodoch je proste radosť nakupovať.


Pri poslednom výlete sme sa s priateľom v jednom takom obchode zastavili. Na spiatočnej ceste zo záhradkárskej výstavy v Olomouci sme zašli do Zlína. Išla som už vlastne na istotu. Obchodík som našla bez problémov a výber zase nesklamal.
Keď som v ňom bola prvý krát, bolo to vlani pred Vianocami. V sobotu ráno som sa ocitla v neznámom meste. Vysadili ma v obchodnom centre Zlaté jablko. Vonku bolo síce chladno, ale slniečko ma vylákalo na prechádzku po neďalekom námestíčku. Kúsok od obchoďáku som uvidela malý obchodík so zdravou výživou. Vôňu pečiva bolo cítiť už pri vchode. Išla som teda rovno za nosom. A pečivo tam naozaj mali. A nie hocijaké. Celozrnné. A ešte k tomu kváskové. To sa len tak nevidí. Aj výber bol solídny. trhKváskový chlieb ražný aj pšeničný. A všelijaké koláčiky. Sladké aj slané.

Mňa zaujal práve ten chlieb. A viete prečo? Hoci ja svoj kváskový chlieb pečiem už skoro rok, istotu, či všetko robím správne, som nemala. Keďže som vlastne samouk. Kurzy pečenia sa u nás nerobia a tak všetko robím podľa kníh. Doteraz som ani nevedela,  či ten môj chlieb má vôbec správnu vôňu a chuť. Ani nikoho v mojom okolí nepoznám, kto takýto chlieb pečie a s kým by som si ten môj mohla porovnať. Takže práve kváskový chlieb sa ako prvý dostal do štýlového prúteného košíka určeného na nákup. A mohlo začať porovnávanie. Konzistencia a veľkosť? Približne rovnaká. Vôňa? Tiež zhruba rovnaká. A chuť? Od môjho takmer na nerozoznanie. No nepotešilo by vás to? Mňa teda veľmi. A tak nielen kvôli tomuto príjemnému zážitku, ale aj kvôli širokému výberu zdravých potravín, sa do tohto obchodíka rada vraciam. Vždy v ňom nájdem všetko, čo potrebujem a navyše ešte aj ušetrím.
A z čoho všetkého si môžete vybrať?

Okrem už spomínaného hotového chleba  a pečiva si tu môžete kúpiť aj samotné obilniny, rôzne druhy múky, korenia, liečivých aj ovocných čajov, kávu klasickú aj špaldovú, semienka aj oleje z nich, ale napríklad aj sušené ovocie. Väčšinou máte na výber konvenčnú, ale aj bio verziu. Treba však počítať s dosť veľkým cenovým rozdielom. Tú svoju dobrotu si tu nájdu aj milovníci kvalitnej čokolády. Veľký priestor zaberajú potraviny bez lepku. Múku tu majú aj z pšena, fazule či hrachu. V chladničke som objavila za studena lisovaný ľanový olej, balenú kvasenú zeleninu, možno po sto gramoch. Len tak na rýchlu spotrebu, trebárs k obedu. Zaujímavá je aj ponuka výrobkov z tofu.

Súvisiace:  Kváskový chlieb bez práce

Naozaj je z čoho vyberať. A tak, ak sa v Zlíne nabudúce zastavíte, určite neoľutujete.

Podobné články:

Máte už svoju záhradnú lavičku?
V zime je viac času premýšľať, čo nové v záhrade...
Čítať ďalej
Bez tuku? Ani náhodou...
Iste ste už videli reklamu na úžasné hrnce, v ktorých...
Čítať ďalej
Schudnúť stehná
Súčasný životný štýl zanecháva stopy na telách mnohých ľudí. Nepravidelné...
Čítať ďalej
Kupujte u svojich
Spoločnosť je ovplyvňovaná pandémiou a opatreniami proti jej šíreniu. Tak...
Čítať ďalej
paradajky
Paradajky z vlastného výsevu
Minulý rok sa vám páčili moje balkónové paradajky. Úspech mali...
Čítať ďalej
Diéty: Akú dodržiavať, aby sme chudli zdravo?
Diéty a zase diéty. Neustále sa okolo nás objavujú nové...
Čítať ďalej

Myšlienka k článku “Kam za zdravými potravinami II.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.