Marocké zlato

O šperkoch nebude tento text, takže by sa hodilo napísať „tekuté marocké zlato“, ale to by ste si mohli myslieť, že píšem o rope. Takže začnem takto: Ako môže arganový olej pomôcť nášmu zdraviu a kráse? Presne tak, ako ženám z ďalekej cudziny pomáha stovky rokov. Vyskúšajte a uvidíte.

Ženy sa odjakživa pre seba aj pre mužov rady skrášľovali. Kým neexistoval kozmetický a chemický priemysel, využívali sa len prírodné produkty, pretože iné dostupné neboli. Jedným z nich je aj výťažok z arganových orechov, ktoré rastú v africkom Maroku, teda v krajine, kde o teplo a slnko nie je núdza. To všetko sú faktory, ktoré uvítame ako dovolenkári, ale dlhodobo sa môžu negatívne podpísať na stave našej pleti či vlasoch. Opakované vysušovanie robí pleť staršou a unavenou.

Od vysušovania pleti pomôže práve arganový olej, obsahujúci vitamíny A a E. Chráni pokožku aj pres spálením, preto sa pridáva do niektorých opaľovacích krémov. Vo svojej domovine sa dodnes získava lisovaním za studena, teda najšetrnejším spôsobom, ktorý nespôsobuje zničenie účinných látok. A pretože aj pestovanie a zber prebieha ručne, bez akejkoľvek mechanizácie, smelo ho môžeme označiť ako bio arganový olej. Jeho účinky na pleť a pokožku sú overené stáročiami jeho používania. Antiseptickým účinkom bráni infekciám alebo akné. Preto ho používajú aj muži, ktorí sa holia. Ale nie len pokožku dokáže arganový olej chrániť. Vhodný je aj na ošetrenie vlasov. Bude koniec suchým a rozštiepeným končekom.

bio_arganovy_olej_akamuti

Aby ste si mohli dopriať arganový olej na vlasy alebo osviežiť unavenú pokožku, nemusíte cestovať na dovolenku do ďalekého Maroka. Vaše vlasy od tepla fénu či prachu ulíc a rovnako pokožku pred silným slnkom alebo znečisteným ovzduším ochráni kozmetický arganový olej kúpený cez internet. Na vlastnej koži tak môžete vyskúšať to, čo ženy iných národov používajú k svojej spokojnosti už stáročia. Arganový olej ochráni vašu pokožku pred zostarnutím, pomôže pri chudnutí (koža neovísa) ako aj pri ekzémoch. Preto sa mu hovorí marocké zlato.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.