Záhrada pod snehom

Vždy sa do záhrady teším v zime. Pretože záhrada pod snehom alebo s námrazou na stromoch vždy vyzerá úžasne. Netajím, že som aj vášnivý fotograf, nemám umelecké cítenie ani ambície, ale rád dokumentujem. Fotím to, čo vidím a v prírode je vždy čo vidieť. Záhrada je pre mňa veľkou inšpiráciou a aj keď v nej práve nie je nič na prácu, ako na jar či v lete, aj tak sa do nej rád vyberiem. S fotoaparátom a s očakávaním, aké predstavenie mi príroda tentoraz pripravila.A tak som do záhrady išiel aj začiatkom januára. Bolo po nočnom snežení, napadlo za dve noci asi pätnásť centimetrov snehu. Tráva a záhony boli úplne zakryté, až človek chvíľu rozmýšľal, kade medzi nimi sa dá chodiť.

sneh v záhrade

V lete máme po záhrade už svoje vychodené cestičky, v snehu sme si ich museli znovu vyšliapať a brodiť sa v čerstvom snehu. Našťastie bolo pekné počasie, hoci trochu mrzlo, svietilo slnko a teda sme sa v záhrade cítili fajn.

zimná záhrada

Prešli sme po pozemku a skontrolovali stav plotov aj stromov. Samozrejme sme sa vybrali aj za bránu.

zasnežená lúka

Prechádzka až na vrch je v snehu náročnejšia, ako v lete, ale výhľad z vrchu pozemku do dediny je vždy pekný. Škoda tých elektrických káblov nad záhradou, inak by boli tieto fotky naprosto skvelé.

zimný výhľad

náš pozemok v zime

Náš pozemok je krásny aj v zime. V snehu vidieť stopy po srnčej a jelenej zveri, sem tam prebehne mačka. Prechádzka na čerstvom vzduchu nás potešila, ale zohriala len trochu a preto nám začala byť celkom zima. Takže sme sa po dvoch hodinkách vrátili zase do tepla paneláku. Som rád, že som dokázal dobre nastaviť zrkadlovku tak, aby sneh bol aj na fotkách biely, nie len v skutočnosti. V minulosti som mal s tým totiž trochu problémy.

Záhradu sme si kupovali na to, aby sme si mohli sami pestovať zdravú a chutnú zeleninu a ovocie a tiež aby sme v nej mohli aktívne oddychovať. A prechádzky či fotografovanie sú pre nás veľkým relaxom. Do záhrady radi chodíme práve preto aj v zime.

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.