web analytics
dec 082013
 
balónové jahody v kvetináči

Pri pohľade na bielym srieňom obalené autá u nás na parkovisku sa zdá, že rozkvitnutý jedlý balkón je poriadne dávna minulosť. Pritom od času, kedy bol skutočnou realitou, ubehli sotva dva týždne. Aj keď bola jeseň dlhá, teplá a neskutočne krásna, je za nami a nateraz nám ostáva len jediné, pozerať si obrázky a tešiť sa, že jar príde čo najskôr. Tak sa tešte spolu so mnou.

 

Môj tohtoročný jedlý balkón nebol zas až tak pestrý. Budúci rok sa chystám toho na ňom pestovať viac. Na druhej strane, čerstvá pažítka nám nechýbala po celú sezónu. A nielen ona. Pochutili sme si aj na niekoľkých reďkovkách či drobných balkónových paradajkách. No asi najväčší úspech mali voňavé jahôdky.

balkónové jahody

balkónové jahody

kvitnúce Sundavily 16.11.2013

kvitnúce Sundavily 16.11.2013

kvitnúce petúnie 16.11.2013

kvitnúce petúnie 16.11.2013

Po bezproblémovom prezimovaní začali kvitnúť už skoro na jar a plôdiky dozrievali v priebehu celého leta až vlastne doteraz. Škoda len, že ich vo vnútri nemám kde dať. Pretože tieto úžasné malé lesné jahôdky sú schopné plodiť celý rok. Sú totiž trvalky. Keď ich máte v lete vonku, o opelenie sa stará hmyz. Ako sa o ne však starať cez zimu?

Namiesto včielky štetček

Keď prídu mrazivé dni, rastlinky treba vziať do vnútra. Buď na studenú chodbu alebo aj do bytu a pravidelne ich polievať. Ak však chcete mať úrodu, rozkvitnuté kvietky bude treba opeliť. A keďže v byte žiadneho hmyzu niet, na opeľovačov sa musíte zahrať vy. Vezmite preto obyčajný štetec a poctivo kvietky opeľte. Potom už stačí len čakať a tešiť sa na jahôdky. Možno aj na vianočný stôl. To by bola paráda, že? A to nemusíte ísť ani do snehu a ľadu ako Maruška.
Tak to raz skúste a uvidíte, že sa vám to podarí. Semienka kúpite za pár centov a ostatné bude už len zábava.

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.