Laserová operácia chrbtice je šetrnejšia

Bolesti chrbta sú považované za civilizačné ochorenie. To však neznamená, že ich nemáme riešiť. Práve naopak. Moderné technológie v medicíne dnes dokážu aj problémy s chrbticou, ktoré bolo nutné riešiť operatívne, vyriešiť za pomoci miniinvazívneho zákroku, akým je laserová operácia chrbtice.

Bolesti chrbta patria medzi tie najhoršie. Často nedokážeme nájsť ich príčinu, či je náprava dlhodobá a taktiež bolestivá. Bolesť chrbta a problémy s chrbticou dokážu ovplyvniť aj ďalšie časti nášho tela a orgány. Bolesti bežne tzv. vystreľujú do niektorej z nôh či rúk. Príčinou býva útlak nervov. S bolesťou chrbtice môže byť spojené aj oslabenie rôznych svalov, čo vedie k poruchám citlivosti, k obmedzeniu hybnosti, niekedy tiež k inkontinencii či k iným poruchám vylučovania, ale tiež k sexuálnej dysfunkcii.

Ako na bolesť chrbtice?

K zlepšeniu stavu sa odporúča zmena životného štýlu i stravovacích návykov. Medicína sa snaží stav zlepšiť fyzioterapiou, rehabilitáciou, tíšením bolesti medikamentami, uvoľnením svalov, obstrekmi či infúziami. Pokiaľ tieto metódy nie sú pre daný stav vhodné, alebo nezaúčinkujú, riešením je operácia. Najčastejšie sa rieši tzv. vyskočená platnička, teda vysunutie interverbálneho disku.

Keď je potrebná operácia chrbtice

Bežné lekárske pracoviská riešia stav otvorenou operáciou v celkovou anestézii. Ide o pomerne rozsiahly invazívny zákrok spojený s rizikami plynúcimi nielen zo samotnej narkózy, ale taktiež z invazívnosti zákroku. Šetrnejšie riešenie ponúka centrum liečby bolesti – Pain Clinic. To využíva dnes najefektívnejšiu technológiu operácie chrbtice na svete za pomoci laseru.

Laserová operácia chrbtice

Laserová operácia platničky, odborne perkutánna laserová dekompresia intervertebrálneho disku (PLDD) je mikroinvazívna a takmer bezbolestná operácia. Laserová operácia chrbtice prebieha v lokálnej anestézii, ktorá je veľmi šetrná. I samotný zákrok je šetrnejší, bez rizika zakrvácania oblasti a poskytujúci priaznivé podmienky pre rýchle hojenie po zákroku. Minimalizuje sa tiež riziko pooperačnej infekcie. Obvykle ešte v deň operácie odchádzate domov a už po pár dňoch sa vraciate do pracovného procesu.

Podobné články:

Predaj stromkov u nás na tržnici, žiadna...
Vždy by sme sa mali na niečo tešiť, vravia múdre...
Čítať ďalej
Dedinčania kupujú bylinkové čaje v meste
Nosenie dreva do lesa je na Slovensku zrejme rozšírený zvyk....
Čítať ďalej
Sandevilla sa sťahuje domov
Sandevilla je krásna trvalka, ale nie je mrazuvzdorná. To si...
Čítať ďalej
Vajíčka: cholesterolová bomba alebo zdraviu prospešná potravina?
Sú vajíčka zdravé? A koľko ich máme jesť? Možno ani...
Čítať ďalej
Už je v predaji Lunárny kalendár 2017...
Aj na tomto webe môžete v článkoch o pestovaní v...
Čítať ďalej
biele pečivobiele pečivo
Nemocničná strava – kapitola sama o sebe...
Neviem, kto zostavuje jedálny lístok v lučeneckej nemocnici, ale veľa...
Čítať ďalej

Komentáre

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *

Táto stránka používa Akismet na obmedzenie spamu. Zistite, ako sa spracovávajú údaje o vašich komentároch.