web analytics
jún 282013
 
rozkvitnutý záhon v júni

Aj keď je podľa mnohých jar najkrajším obdobím v záhrade, ani leto nemusí v ničom zaostávať. Zvlášť ak si do svojej záhrady vyberiete také druhy rastlín, ktoré svojím kvitnutím na seba vzájomne nadväzujú. záhradka tak vyzerá v každom ročnom období zaujímavo a krásne. Pre malú inšpiráciu vám ponúkam pohľad do mojej júnovej záhrady.

moja záhrada v júni

okrasné kríky

Práve sa pozeráte na rozkvitnuté okrasné kríky v bielom tóne. V popredí robí parádu voňavý pajazmín, za ním biely trojpuk a pri chatke biela popínavá ruža.

zátišie pod chatkou

zátišie pod chatkou

Zľava ako slniečko žiari panašovaný bršlen na kmieniku, za ním staroružový klematis, biela záhradná hortenzia a oranžové denivky. V popredí sa už už chystá rozvinúť svoju krásu veľkokvetá ľalia.

veľkokvetý klematis

veľkokvetý klematis

Tak takúto parádu robí klematis, ktorý som ako drobučkú rastlinku kúpila pred pár rokmi v Lidli za dve eurá.

nežné zvončeky

nežné zvončeky

denivky

denivkový minizáhon

Aj tieto krásavice sú úlovkom z Lidla. Z dvoch takmer suchých korienkov sa mi takto rozrástli. Škoda len, že každý kvietok vydrží na rastlinke len jeden deň. Ešteže ich je tak veľa. 🙂

anglické ruže z mojej zbierky

anglické ruže z mojej zbierky

ružová krása

oranžovo-žltá krása

fialová kráľovná kvetín

fialová kráľovná kvetín

ruže s pivóniami

ružový záhon s pivóniami

 Zanechať komentár

Môžete používať tieto HTML tagy a atribúty: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

(vyžadované)

(vyžadovaný)

Táto webová stránka používa Akismet na redukciu spamu. Získajte viac informácií o tom, ako sú vaše údaje z komentárov spracovávané.